Kullanım Kılavuzları

Tüm sorularınızın cevapları burada. Basitten zora Biyos'da neyin nasıl yapıldığını adım adım öğrenin.

İlk gider ödemenizi yapın


Daha önceden oluşturduğumuz gider kayıtlarını görüntülemek ve ödeme eklemek için sol menüden "Giderler" linkine tıklayınız.

Açılan giderler sayfasında daha önceden oluşturduğunuz giderlerin listelenir. Ödeme yapmak istediğimiz gider kaydına tıklayarak giderin detay sayfasını açalım. Daha sonra sağ üst köşedeki "Ödeme Ekle" butonuna tıklayarak öne açılan ödeme ekle ekranındaki bilgileri giderim.

Öne açılan "Ödeme Ekle" ekranında;

Açıklama : Bu kısım Biyos tarafınan otomatik doldurulmuş şekilde gelir daha önceden gider oluştururken yazdığınız açıklamanın sonuna ... ödemesi şeklinde ekler. Dilerseniz düzenleyebilir veya yeni açıklama yazabilirsiniz.

Tutar : Bu kısımda yine Biyos tarafından otomatik olarak doldurulmuş şekilde gelir. Örneğin; 100 TL lik bir gider ödemesi yapıyorsanız otomatik olarak 100 TL yazar. Ancak bu giderin 50 TL sini ödeyecekseniz, 50 TL olarak yazabilir bu şekilde kısmi ödeme yapabilirsiniz.

Tarih : Ödeme yaptığınız tarihi seçebilirsiniz. Otomatik olarak bugün tarihi gelmektedir. Geriye dönük tarih seçebilirsiniz.

Kasa/Banka : Ödeme yaptığınız kasa veya bankayı seçebilirsiniz.

Makbuz : Makbuz seçeneğini aktif ettiğinizde ödemeyi kaydettikten sonra Biyos sizi direk olarak makbuz yazdırma ekranına alır. Bu seçeneği aktif etmedende kaydedebilir gider makbuzunuzu daha sonra da yazdırabilirsiniz.

Son olarak "Kaydet" butonuna tıklayarak oluşturduğunuz ödeme kaydını kaydedebilirsiniz.


İlgili Başlıklar