Blog

Site yönetimi ile ilgili mevzuatlar, kanunlar ve sizler için faydalı olacağını düşündüğümüz yazılar

Neden Web Tabanlı Apartman Yönetim Programı Kullanmalıyım?


Satış öncesi demo hesabı oluşturan kullanıcılarımızın bir kısmı programı nereden indireceğim? Girdiğim bilgilerim çalınırsa? Güvenliği nasıl? Bana CD mi göndereceksiniz? Kurulumu nasıl yapacaksınız? gibi değişik sorular sormaktadır.

Aslında bu soruların sorulmasının nedeni web uygulamalarına çok uzak kalmamızdan kaynaklanmaktadır. Türkiye de bir çok kişi interneti sosyal medyayı takip etmek, haber okumak, video izlemek ... için kullanmaktadırlar.

Bundan on yıl öncesinde program denince kafamızda hemen bir CD canlanırdı. Hatta bir çoğumuzun hala duran içi CD dolu bir çantası mutlaka vardır. Rastladığımız her programı işimize yarasın veya yaramasın ilerde bir gün lazım olur düşüncesi ile hemen bir kopyasını alır üzerine özenle hangi program olduğunu yazar ve CD çantamıza koyardık. Çoğu zaman o CD ye bir daha dokunmazdık bile :) İntenetin hızla yayıldığı 2000 li yıllarda ise o karizmatik "Download" kelimesi ile tanıştık artık CD leri bir kenara bırakıp internetten program aramaya başladık. İndirdik kurduk sonra kaldırdık vs. vs.

Ama artık bunların hepsi geride kaldı...

Akıllı telefonlarında yaygınlaşması ve mobil ağların hızlanması ile birlikte artık tüm uygulamalar web tabanlı olarak geliştiriliyor. Hatta ilerleyen yıllarda bilgisayarlarımızda bir işletim sitemi olmayacak bilgisayarımızı açtığımızda kullanıcı adı ve şifremizi girip direk webteki işletim sitemimize bağlanacağız.


Peki Neden Web Tabanlı Uygulama Kullanmalıyım?

Apartman ve site programı Biyos u örnek alacak olursak;

Erişim Kolaylığı : Web tabanlı apartman yönetim programı kullanmanızın en büyük avantajı her yerden ve herkesin erişiyor olmasıdır. Apartman yöneticisi işyerinden, evinden veya oturduğu bir bankta cep telefonundan programa erişerek kullanabilir. Aynı şekilde daire sakinleride diledikleri yerden kullanıcı kodu ve şifre ile programa giriş yaparak hesaplarını kontrol edebilirler. Bunun için herhangi bir programa veya özel bir cihaza ihtiyaç yoktur. İnternet in olması yeterlidir.

Şeffaf Yönetim :
Web tabanlı bina yönetim programı apartmanlar için şeffaf bir yönetimin olmazsa olmazıdır. Siz masaüstü programınızda veya excel dosyanızda apartman ile ilgili finansal hareketleri ne kadar doğru tutarsanız tutun, gerekli bildirimleri yapıp panoya duyuruları asarsanız asın insanlar bu işlemlerin detaylarını raporlarını illaki bir yerde görmek isyecektir. Kimse gelipte size şu bilgisayarı açta ben bi inceleyim demez veya diyemez. Web tabanlı bir program kullanığınızda kişi dilediği zaman evinde oturduğu yerden programa giriş yapar ve apartman ile ilgili harcamaları görür, kendi hesap dökümüne bakar ve borcunu öder. Yönetici ise kimseye ayrıca hesap vermek zorunda kalmaz.

Veri Güvenliği ve Gizliliği :
 Bulutta saklanan veriler bilinenin aksine sizin bilgisayarınızdan daha güvenlidir. Verilerin günvenliği ve gizliliği sürekli web tabanlı uygulamalar geliştiren ve tecrübe sahibi olan firmamızın en çok önem verdiği konudur. Bu yüzden verileriniz ekstra güvenli sunucularda tutulmakta ve periyodik olarak yedekleri alınmaktadır. Verileriniz bulut tabanlı bir ortamda tutulduğu için kendi bilgisayarınızın arızalanması, çökmesi veya çalınması durumunda verilerinize farklı bir bilgisayar, tablet veya telefon ile erişmeniz mümkündür.

Teknik Destek ve Güncelleme:
Masaüstü uygulamalarında teknik destek her zaman için sorun oluşturmaktadır. Teknik destek ekibinin programa müdahele etmesi için programın kurulu olduğu bilgisayarın yanında olması veya farklı bağlantılar ile bilgisayarınıza erişim sağlaması gerekir. Yapılan ek güncellemelerde ise size yeni bir CD göndermesi veya programı yeniden kurmanızı ister. Ancak web tabanlı programlarda ise teknik destek ekibi anında programınıza erişim sağlayabilir. Programınız sürekli güncel kalır. Güncellemeler için ekstra bir yükleme yapmanıza gerek kalmaz.

Maliyet :
Web tabanlı programlarda aylık kullanım ücreti olarak ödeme yaparsınız. Masaüstü programlarda ise tek seferliğine yüklü bir miktarda ödeme yaparsınız. İkisini kıyasladığınız zaman web tabanlı programlar daha avantajlıdır.


Biyos web tabanlı bina apartman yönetim programını ücretsiz test etmek için tıklayınız...


Ücretsiz Apartman Site Yönetim Programı

Başlangıç planı şimdi ve her zaman ücretsiz


İlgili Başlıklar