Sıkça Sorulan Sorular

Biyos hakkında kullanıcılarımızın merak ettiği ve sıklıklıkla sordukları sorular ve cevaplarını derledik


Başlarken

Biyos “Bina Yönetim Sistemi” nin kısaltmasıdır. Bina yönetim sistemi; bina, apartman ve site yönetimi için ihtiyaç duyabileceğiniz aidat takibi, fatura dağıtımları, sayaçlar, gecikme tazminatları ve diğer tüm işlemleri yürüten web tabanlı bir uygulamadır.

Biyos web tabanlı bir uygulama olması sebebiyle güvenlik ve gizlilik, üzerinde özenle durduğumuz bir konudur. Biyos yüksek güvenli sunucularda barındırılmaktadır. Biyos beta sürümünde iken bir çok güvenlik testinden başarı ile geçmiş olup versiyona geçildikten sonra da periyodik olarak ve her güncelleme sonrasında güvenlik testleri yapılmaktadır.

Biyos, her gece sistem tarafından otomatik olarak yedeklenir. Olası bir aksilik durumunda bir gün önceki yedeğinize geri dönebilirsiniz.

Biyos aynı zamanda SSL sertifikası ile verilerinizi şifrelemektedir. SSL sertifikası sizin programa yaptığınız girdilerin sunucuya iletilmesi ve sunucunun size cevap vermesi aşamsında taşınan verilen şifrelenmesi işleminini yapmaktadır. Bu şifreleme yöntemi, bankaların kullandığı yöntem ile aynıdır.

Biyos sağladığı kredi kartı ile aidat ödeme özelliği öncesinde sanal pos alınan tüm bankaların güvenlik kontrollerinden başarı ile geçmiştir.

Kısaca maddeler halinde açıklayacak olursak ;
  • Erişim kolaylığı
  • Şeffaf yönetim
  • Veri güvenliği ve gizliliği
  • Teknik destek ve güncelleme
  • Maliyet

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için "Neden Web Tabanlı Apartman Yönetim Programı Kullanmalıyım?" adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Herhangi bir program kurulumuna gerek yoktur. İnternete bağlı tüm cihazlardan herhangi bir browser (tarayıcı) yardımı ile https://app.biyos.net adresinden e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Bina sakinlerini kaydettikten sonra kasa ve banka devir işlemi yaparak geçiş yapabilirsiniz veya elinizde bulunan veritabanı yedeği ile teknik ekibimiz eski verilerinizi biyos veritabanına yükler.

Ayrıca başka bir programdan Biyos'a taşınan müşterilerimize 3 ay ücretsiz kullanım hediye ediyoruz.

Evet. Başlangıç verilerileriniz; kat maliki ve kiracı bilgilerinizi ve hesap bakiyelerini excel dosyası ile hızlıca aktarabiliriz.

Yönetim İşlemleri

Biyos “Bina Yönetim Sistemi” nin kısaltmasıdır. Bina yönetim sistemi; bina, apartman ve site yönetimi için ihtiyaç duyabileceğiniz aidat takibi, fatura dağıtımları, sayaçlar, gecikme faizleri ve diğer tüm işlemleri yürüten web tabanlı bir uygulamadır.

Destek Merkezine Dön