Kullanım Kılavuzları

Tüm sorularınızın cevapları burada. Basitten zora Biyos'da neyin nasıl yapıldığını adım adım öğrenin.

Verilerim güvende mi ?


Biyos web tabanlı bir uygulama olması sebebiyle güvenlik ve gizlilik, üzerinde özenle durduğumuz bir konudur. Biyos yüksek güvenli sunucularda barındırılmaktadır. Biyos beta sürümünde iken bir çok güvenlik testinden başarı ile geçmiş olup versiyona geçildikten sonra da periyodik olarak ve her güncelleme sonrasında güvenlik testleri yapılmaktadır.

Biyos, her gece sistem tarafından otomatik olarak yedeklenir. Olası bir aksilik durumunda bir gün önceki yedeğinize geri dönebilirsiniz.

Biyos aynı zamanda SSL sertifikası ile verilerinizi şifrelemektedir. SSL sertifikası sizin programa yaptığınız girdilerin sunucuya iletilmesi ve sunucunun size cevap vermesi aşamsında taşınan verilen şifrelenmesi işleminini yapmaktadır. Bu şifreleme yöntemi, bankaların kullandığı yöntem ile aynıdır.

Biyos sağladığı kredi kartı ile aidat ödeme özelliği öncesinde sanal pos alınan tüm bankaların güvenlik kontrollerinden başarı ile geçmiştir.

Verileriniz Biyos ekibi dahil üçüncü kişiler tarafından görüntülenmesi mümkün olmadığı gibi paylaşımı da söz konusu değildir. Kredi kartı ile aidat ödeme ve toplu sms gibi özellikleri kullanmanız durumda doğal olarak veri paylaşımı yapılmaktadır. 


İlgili Başlıklar